30 03 2011

İlahiyatçılara Ergenekon baskını

İlahiyatçılara Ergenekon baskını

Akdeniz Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Şahin Filiz'in Antalya'daki evi ve üniversitedeki odası İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi kararı ile aranıyor. 7 ilde eş zamanlı sürdürülen operasyon kapsamında Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ın da evinde arama yapılıyor.

Fırat Kozok/ Ajanslar

Cumhuriyet/ Ankara Büro- Şahin Filiz'in evine sabah saat 07.30 sıralarında gelen polisler, mahkeme kararıyla evde arama yaptı. Genellikle Ergenekon davasıyla ilgili arama kararlarını veren mahkemenin kararı doğrultusunda yapılan arama sırasında avukatı Ali Altay'ı arayarak durumu bildiren Filiz, "Avukatım gelmeden arama yapmanızı istemiyorum" demesine karşın polisler çalışmalara başladı. Filiz'in avukatı Altay ise haber üzerine Ankara'dan Antalya'ya hareket etti. Prof. Dr. Filiz'in evinde yapılan aramanın ardından Akdeniz Üniversitesi'nde arama çalışmaları yapılıyor.

Aynı zamanda Aydınlık gazetesinde köşe yazıları kaleme alan Prof. Dr. Şahin Filiz, son demecini Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Aile İmamlığı projesi ile ilgili Cumhuriyet gazetesine  vermişti. Filiz, imamların mahallelerinde tek tek aileleri ziyaret etmelerini öngören proje hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Burada bir kere Diyanet’in yetki ve görev alanı ile ilgili yetki ve görev alanı aşımı söz konusu. Aile ve irşat bürolarıyla ilgili mevzuatta büroların kendisine başvuran yurttaşlarla ilgileneceği ve psikolojik sorunları olanları psikiyatrlara, hukukla ilgili problemi olanı avukata yönlendireceği belirtiliyor.

Yani Diyanet İşleri Başkanlığı anayasada belirtilen görev ve yetkilerinin ötesine geçerek psikoloji, sosyoloji ve diğer bütün bilimlerin uzmanlık alanı içerisindeki bilimsel alanlara müdahale etmektedir. Ortaçağda kilisenin bile kendi görev ve yetki alanlarının bu kadar genişletilmediğini görüyoruz. Hurafeleri, batıl inançları, her türlü bilginin önünde tutmaya alıştırılmış bir ortamda, tutup bir de bütün bilim dallarını sadece din alanında eğitilmiş insanların tekeline vermek bilimi katletmektir. Üniversiteleri işlevsiz hale getirmektir. Bunu AKP’nin bir Diyanet oyunu olarak görüyorum."

 

Zekeriya Beyaz'ın evinde arama

Ergenekon soruşturması kapsamında incelenen Zirve Yayınevi cinayetine ilişkin olarak Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ın da aralarında bulunduğu bazı kişilere ait adreslerde arama yapılıyor.

Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ın Esenler Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki evine gelen polisler arama başlattı. Değişik illerde bazı kişilere ait adreslerde aramalar yapıldığı öğrenildi.

Fethullah Gülen ve Said-i Nursi'nin politik etkileri ve Türkiye'ye zararları hakkında bir kitap yazdığını belirten Prof. Beyaz, "Şimdi bu kitabın belge ve dokümanlarını topluyorlar'" dedi.

Beyaz'ın, Esenler'deki evinin önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan avukatlarından Hacer Güvener, sadece kitaplar üzerinde incelemelerin devam ettiğini belirterek, ''Top aramıyorlar, tüfek aramıyorlar. Sadece kitaplar ve tuttuğu notlar üzerinde didik didik arama yapılıyor'' dedi.

Beyaz'ın diğer avukatı Fehmi İnan da aramaların şu anda ev ve ofis olarak kullanılan 5 numaralı dairede sürdüğünü ifade ederek, buranın bilgisayar ve çok sayıda kitabın bulunduğu bir yer olduğunu kaydetti. Arama emrini görmediğini dile getiren İnan, kendisine aramanın son operasyonlar kapsamında gerçekleştirildiğinin söylendiğini anlattı.

Zekeriya Beyaz ile son üç günde iki defa görüştüğünü ifade eden İnan, Beyaz'ın kendisine ''Artık televizyonlara çıkışım engellenmektedir. Toplantılara gitmem engellenmektedir. Eskiden günde 125 telefon gelirken, şimdi 15 kere arıyorlar. Dostlarım bile telefonum dinlendiği için aramaktan korkuyorlar'' dediğini aktardı.

Bu arada, arama nedeniyle evin bulunduğu yere gelen İşçi Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Erdal Demirkan da bugün yine Türkiye'nin en seçkin ilahiyatçı ve bilim adamlarının evlerinin basıldığını savunarak, ''Beyaz hocamızın evi basıldı. Tertip devam ediyor. Ama bunu bertaraf edeceğiz'' şeklinde konuştu.

Demirkan, seçime giden Türkiye'de kimsenin konuşmamasının istendiğini söyleyerek, ''Zekeriya Beyaz ve Doğu Perinçek zindanlara da tıkılsalar, onlar yine bildiklerini söyleyecektir. Bu tertibi kınıyoruz. Bu bir oyun ve provokasyondur'' diye konuştu.
 

 

Çukurova Üniversitesi'nde arama

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kadir Albayrak'ın lojmandaki evinde ve fakültedeki odasında arama yapılıyor.

Doç. Dr. Albayrak'ın üniversitede dinler tarihi ve metodolojisi, mukayeseli halk inançları, dinlerarası ilişkiler ve diyalog imkanları konularında lisans ve yüksek lisans dersleri verdiği öğrenildi.

Emekli profesörün evinde arama

Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden emekli (SÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Aydın'ın evinde arama yapıldı. Aramada bazı belgelere el konulduğu bildirildi.

Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümünde uzun yıllar görev yapan Prof. Dr. Aydın'ın geçen yıl emekli olduğu fakat üniversitede halen ders verdiği öğrenildi.

Malatya İnönü Üniversitesi (İÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Salim Cöhce'nin evi ve üniversitedeki odası aranıyor.

 

Dinler Tarihi Derneği'nde arama

Evinde arama yapılan Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Küçük'ün başkanı olduğu belirtilen Türkiye Dinler Tarihi Derneği'nde de arama yapıldığı bildirildi.

Öte yandan Prof. Dr. Küçük'ün Eryaman'daki evinde yapılan arama ise sürüyor. Aramaya, Küçük'ün oğlu ve avukatları da eşlik ediyor.

 

Vali Mutlu: Aramalar gözaltı şeklinde değil

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Ergenekon soruşturması kapsamında Zirve Yayınevi cinayetine ilişkin bugün yapılan çalışmaların arama mahiyetinde olduğunu belirterek, ''Gözaltı şeklinde değil'' dedi. Mutlu şunları söyledi:
''Devam etmekte olan soruşturmayla ilgili Zirve Yayınevine yapılmış olan saldırıya ilişkin daha önceden yapılmış tutuklamalar vardı. Bugünkü çalışmalar arama mahiyetinde ev ve iş yerlerinde yapılıyor. Gözaltı şeklinde değil. Aramalar tamamen ilgili makamların talepleri doğrultusunda emniyet birimlerimiz tarafından yapılıyor. İstanbul bir nokta, farklı 6 nokta var.''

Filiz'in ilk söyleşisi gündem yaratmıştı

Ergenekon soruşturması kapsamında evi aranan Şahin Filiz Türkiye'de gündem yaratan ilk söyleşisini Cumhuriyet'e vermişti. Filiz, Cumhuriyet'in 16 Ekim 2007 tarihinde yayımlanan söyleşisinde Türkiye'yi bekleyen asıl tehlikenin mahalle baskısı değil mikro faşiz oluduğunu dile getirmiş ve bu sözleriyle kamuoyunun gündemine oturmuştu.

Fırat Kozok

Cumhuriyet / Ankara Büro-  

İşte o söyleşi:

Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Felsefesi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Şahin Filiz , Türkiye'yi bekleyen tehlikenin, mahalle baskısından çok "mikro faşizm" olduğunu söyledi. Türbanın, 1970'li yıllardan sonra mikro faşizmin çekirdeği olarak ortaya çıktığını belirten Filiz, bu kıyafetin "Atatürk Cumhuriyetine, onun ilke ve devrimlerine, Türk devletinin tasfiye ve teslimine geçirilen kılıflardan biri" olduğunu vurguladı. Toplumda türbanlılarla türbansızların "kardeşçe yaşayacakları" görüşünün de gerçeği yansıtmadığının altını çizen Filiz, "Çünkü türbanlı, yanındakini kendisine benzetmediği sürece dini görevini tamamlamış olmayacaktır" dedi.

Mahalle baskısı ve mikro faşizm kavramları üzerinde bir çalışma yapan Doç. Dr. Şahin Filiz, Türkiye'nin yaşadığı dönüşümü ve ulus devleti bekleyen tehlikeleri anlattı. Filiz'in sorularımıza verdiği yanıtlar şöyle:

- Mahalle baskısı kavramı yerine mikro faşizm nitelemesini kullanıyorsunuz, bunu biraz açar mısınız?

- Evet mikro faşizm kavramı daha uygun düşüyor. 1980'den sonra Batı'da postmodern dalga hiçbir doğrunun kendi başına diğer doğruları egemenliği altına alamayacağını, bütün mezhep, din ve ırkların her birinin kendi doğruluk alanları olduğunu ilan etti. Fakat, Batı'da ulus devlete yöneltilen eleştiriler, 3-4 yüzyıllık demokrasi tecrübesi nedeniyle ulus devletlere zarar vermedi. Bizde ise sekülarizme ve ulus devlete yöneltilen eleştiriler, bu kadar uzun demokrasi tecrübesi olmadığından ötürü doğrudan Atatürk Cumhuriyetini, ulusal birliği yıkıcı etkileri de beraberinde getirdi.


'Demokrasiyi kullanıyorlar'

Her mezhep, tarikat ve cemaat ulus devlet olan Türkiye Cumhuriyeti'ni eleştirirken, kendilerine ait birer devlet hegemonyası alanı yaratmışlardır. Herkes, devletten kendi devletini istemiştir. Demokrasi, insan hakları ve özgürlük gibi kavramları hem etnik ırkçı teröristler hem de tarikatçı ve cemaatçi gerici kesimler yoğun olarak kullanmaktadır.

- Mikro faşizm diye nitelediğiniz baskının temel simgesi ve aracı türban mı?

- Evet, bir dinde ne kadar simgeye, gösterişlere vurgu yapılırsa, o dinden beklenen toplumsal yarar da o derecede azalmaktadır. Dindarlığın ölçüsü tamamen sembollerin görünürlüğü ve tüketilebilirliği ile ilgili bir ölçü olacaktır. Öte yandan yüzlerce vakıf ve dernek, devlet içerisinde devlet adacıkları oluşturacak, tarikat ve cemaatler, okulları, dershaneleriyle belirli sembollerin sahipliğini iddia edecek ve daha az devlet, daha çok cemaat anlayışı yerleşecektir. Türban, 1970'lerden sonra mahalle baskısı ya da mikro faşizm dediğimiz kavramların ilk çekirdeği olarak ortaya çıktı.


'Sorunları örtüyor'

Bu kıyafet, ülkemiz ve ulusumuzun karşı karşıya kaldığı tehlikeleri karartıp örten bir işlev yüklenmiştir ve Atatürk Cumhuriyetine, onun ilke ve devrimlerine, Türk devletinin tasfiyesine, teslimine geçirilen kılıflardan birisidir. Türban, Türk ulusunun ortaçağ katolisizmine ve ABD evangelizmine hapsedilme projesidir, Türk ulusal kimliğine ve bütünlüğüne yönelik bir tehdittir. Türban, artık toplumda bir iletişim ve referans aracı haline gelmiştir. Bu kıyafet türü, hak, hukuk, adil gelir gibi toplumsal sorunların daha da derinleşmesini gözlerden kaçıran bir araç olarak kullanılmaktadır.

- Peki mahalle baskısı ya da mikro faşizm nasıl yayılacak?

- Türkiye'nin dönüşüm tehlikesi başladı. Çünkü demokrasi, özgürlük, insan hakları gibi temel kavramlar, ne yazık ki ehil olmayanların, hem terörist grupların hem de tarikat ve cemaatlerin tekeli altına giren söylemlere dönüştü. Ne kadar kutsal kavram varsa maalesef bugün kirletilerek kullanılmaktadır. Tarikat ve cemaatler, ekonomik güç, sosyal nüfuzun ötesine geçerek, siyasi ve idari nüfuzu ele geçirmek üzere özgürlüklerin genişletilmesini istemektedirler... Diyorlar ki, başı açıkla, kapalı kardeşçe gezer. Bu yanlış bir düşünce, Türk halkının hoşgörüsünden kaynaklanan bazı davranış şekilleri olabilir yalnız dinin doğasında şu vardır, örtünen bir kişi, yanındakini de kendisine benzetmediği sürece dini görevini tamamlamış olmayacaktır. Belki fiziki baskı yapmayacak ama bu baskıyı psikolojik olarak yapacaktır.


'Psikolojik baskı önlenemez'

Keşke fiziki baskı olsa, bunu önlemek mümkün olabilir ama psikolojik baskıyı önlemek mümkün olmaz. Bunun dışında, bir kimsenin belirli bir cemaat ya da tarikata bağlanmadığı sürece kendisini Müslüman hissetmemesine yol açan baskı grupları oluşmaya başlamıştır. Baskıyı besleyen etmenler, içte yoksullaştırma, dışta sömürgeleştirmedir. Her ilde onlarca vakıf yurdu kurulmaktadır. Ev ve apartmanlardaki abi, abla örgütlenmeleri, mahalle anneleri, tarikat temsilcileri de bu sistemin parçasıdır. Diğer bir araç da, ılımlı milliyetçiliktir. Atatürksüz, Türk ulusunu dışlayan milliyetçilik anlayışıdır.

30 Mart 2011

Ergenekon savcısı terfi etti!

'Ergenekon' soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili oldu.

Cumhuriyet Haber Portalı

İstanbul- 128 hakim ve savcının görev yerini değiştiren kararname ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı oldu. Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet savcıları, Zekeriya Öz ve Fikret Seçen ise İstanbul Başsavcı Vekilliği’ne getirildi.

Savcı Öz’ün artık “Ergenekon”dan sorumlu olmayacağı belirtiliyor. Savcı Öz, "Böyle bir karar beklemiyordum" dedi.

Atamayı değerlendiren eski DGM savcısı Mete Göktürk, şunları söyledi: “Başsavcı Vekiliğine atanmak bir terfi niteliğindedir. Bu görev, özel yetkili savcı olmaktan daha prestijlidir. Zekeriya Öz’ün özel yetkili mahkemede mi yoksa başka bir yerde mi görevlendirileceğini henüz bilmiyoruz. Özel Yetkili bir mahkemede olmuşsa “Ergenekon” soruşturmasına bakabilir."

 

HSYK Kararnamesi

HSYK Birinci Dairesinin 128 hakim ve savcının görev yeri değişikliğine ilişkin adli yargı kararnamesi yayınlandı. Kararname ile özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ercan Şafak da İstanbul Başsavcı Vekilliğine getirildi.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığına Osmaniye Başsavcısı Ramazan Apaçık, Adana Cumhuriyet Başsavcılığına Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine Ankara Savcısı Harun Kodalak atandı.
HSYK'nın kararnamesi ile yeni yerlerine atanan hakim ve savcıların isimleri şöyle:
''İsmail Turgut Adalet Başmüfettişi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı
Tayyip Ahmet Aydın Adalet Başmüfettişi Bakırköy Hakimliği
Turan Çolakkadı İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı
Mithat Çubukçu Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekili Samsun Cumhuriyet Savcılığı

Hacı İbrahim Göktaş Bakanlık Tetkik Hakimi Eskişehir Hakimliği
Kenan Sağlam Bursu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kartal Cumhuriyet Savcılığı
Mustafa Adnan Abacıoğlu Adalet Başmüfettişi İzmir Hakimliği
Remzi Başkaya Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği
Abdülkadir Güngören Adalet Başmüfettişi Kartal Cumhuriyet Savcılığı
Avni Çakıroğlu Adalet Başmüfettişi İzmir Hakimliği
Ömer Faik Sazak Adalet Müfettişi Ankara Hakimliği
Burhan Çobanoğlu Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Eyüp Cumhuriyet Başsavcılığı
Mehmet Dalgalı Bursa Cumhuriyet Savcısı Bursa Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği
Mustafa Yıldırım Antalya Cumhuriyet Savcısı Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı
Mustafa Yılmaz Turgut Adalet Başmüfettişi İzmir Hakimliği

Mehmet Ercan Adalet Başmüfettişi Ankara Hakimliği
Özcan Özsarıoğlu Bursa Cumhuriyet Savcısı Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı
Soner Hamza Çetin Adalet Başmüfettişi İzmir Cumhuriyet Savcılığı
Halil Kayahan Adalet Başmüfettişi Karşıyaka Hakimliği
Yüksel Elmas Adalet Başmüfettişi Ankara Hakimliği
Ahmet Gökçınar Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Tuzla Cumhuriyet Başsavcılığı
Mehmet Siyami Başok Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı
Musa Çatal Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Elazığ Cumuhuriyet Başsavcılığına
Şenay Birol Yargıç Adalet Başmüfettişi İzmir Cumhuriyet Savcılığı
Güzin Meltem Başok Kayseri Hakimi Beyoğlu Hakimliği

Sinan Kuş Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı
Fatma Feyza Şahin Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Ankara Hakimliği
Yalçın Ezerçe Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği
Süleyman Ersöz İstanbul Cumhuriyet Savcısı Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği
Abdullah Bayır Mersin Cumhuriyet Savcısı Mersin Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği
İsmail Kırışık Adalet Başmüfettişi Ankara Cumhuriyet Savcılığı
İzzet Sandal Adalet Başmüfettişi Ankara Hakimliği
Gürmen İlhanoğlu Söke Cumhuriyet Başsavcısı Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı
Ercan Altuncu Fatih Cumhuriyet Savcısı Fatih Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği
Mustafa Yabanoğlu Gaziantep Cumhuriyet Başsavcı Vekili Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı
Ekrem Bakır Ceza Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Ankara İzmir Cumhuriyet Savcılığı

Muvaffak Meşe Adalet Başmüfettişi İzmir Cumhuriyet Savcılığı
Necmi Apaydın Adalet Başmüfettişi Ankara Hakimliği
Süleyman Bağrıyanık Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Adana Cumhuriyet Başsavcılığına
Bayazıt Aköz Adalet Başmüfettişi Ankara Hakimliği
Ercan Şafak İstanbul Cumhuriyet Savcısı İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği
Ekrem Yiğit Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı
Mustafa Yıldırım Mersin Cumhuriyet Savcısı Mersin Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği
Hüsnü Hakan Yağız Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı İnebolu Cumhuriyet Başsavcılığı
Mustafa Güntin Adalet Başmüfettişi İzmir Hakimliği

Ramazan Apaçık Osmaniye C.Başsavcısı Erzurum C.Başsavcılığı
Harun Kodalak Ankara C.Savcısı Ankara C.Başsavcı Vekilliği
Doğan Kaya Tekirdağ C.Savcısı Nazilli C.Başsavcılığı
Uğur Yiğit Bakanlık Tetkik Hakimi Nevşehir Cumhuriyet Savcılığı
İzzet Yeşilkaya Adalet Müfettişi Ankara Hakimliği
Fatih Tok Adalet Başmüfettişi İstanbul Cumhuriyet Savcılığı
Ayhan Turhan Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı
Metin Uslu Bergama Cumhuriyet Başsavcısı Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı
Alper Türközmen Adalet Başmüfettişi Ankara Cumhuriyet Savcılığı
Oğuz Yöntem Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği

Ali Güngör İstanbul Cumhuriyet Savcısı İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği
Namık Yılmaz Bursa Cumhuriyet Başsavcı Vekili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı
Bülent Bingöl Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı
Mehmet Ademoğlu Eskişehir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı
Celal Avar Üsküdar Cumhuriyet Savcısı Üsküdar Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği
Ali Rıza Karakan Adalet Başmüfettişi Sincan Cumhuriyet Savcılığı
Sefer İlker Alp HSYK Başmüfettişi Ankara Hakimliği
Ender Keskin Üsküdar Cumhuriyet Savcısı Üsküdar Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği
Mustafa Küçük Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı
Atilla Aslan Ağrı Cumhuriyet Başsavcısı Rize Cumhuriyet Başsavcılığı

Fevzi Büyüktümtürk Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı
Fikret Seçen İstanbul Cumhuriyet Savcısı İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği
Yılmaz Şenkal İstanbul Cumhuriyet Savcısı Kartal Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği
Neyzen Özcan Konya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Konya Cumhuriyet Başsavcılığı
Vedat Yılmaz Adalet Başmüfettişi Sincan Hakimliği
Şenel Altınay Adalet Başmüfettişi Kayseri Hakimliği
Zekeriya Öz İstanbul Cumhuriyet Savcısı İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği
Tarık Gür Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı
Oğuz Aydın Bitlis Cumhuriyet Başsavcısı Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı
Kenan Koçer Adalet Başmüfettişi Ankara Cumhuriyet Savcılığı

Tuncay Öztürk Adalet Başmüfettişi Sincan Hakimliği
İsmet Özkorul Rize Cumhuriyet Başsavcısı Konya Cumhuriyet Savcılığı
Mehmet Çağlayan Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Kars Cumhuriyet Savcılığı
Ülkü Gök Güven Polatlı Hakimi Yargıtay Tetkik Hakimliği
Mehmet Şahin Seydişehir Cumhuriyet Başsavcısı Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı
Abidin Bozkan Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği
Aysel Helvacı Adana Hakimi Yargıtay Tetkik Hakimliği
Cihad Koçak Bursa Cumhuriyet Savcısı Bursa Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği
Alican Karakaş Adalet Müfettişi Sincan Cumhuriyet Savcılığı
Fadime Aydın Bitlis Hakimi Kırklareli Hakimliği

Mehmet Cebbar Ülgen Edirne Cumhuriyet Savcısı Yargıtay Tetkik Hakimliği
Ercan Helvacı Adana Cumhuriyet Savcısı Yargıtay Tetkik Hakimliği
Lütfi Dursun Bursa Cumhuriyet Savcısı Ünye Cumhuriyet Başsavcısı
Ayhan Akyürek Adalet Başmüfettişi Sincan Hakimliği
Ramazan Solmaz Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı
Mehmet Güven Polatlı Hakimi Yargıtay Tetkik Hakimliği
Özkan Gültekin İnebolu Cumhuriyet Başsavcısı Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı
Cengiz Sarı Zonguldak Hakimi Yargıtay Tetkik Hakimliği
Figen Apaçık Osmaniye Hakimi Erzurum Hakimliği
Hasan Can Erzincan Cumhuriyet Savcısı Seydişehir Cumhuriyet Başsavcılığı

Müjgan Duran Hınıs Hakimi Bergama Hakimliği
Bekir Duran Hınıs Cumhuriyet Başsavcısı Bergama Cumhuriyet Başsavcılığı
Metin Etil Balıkesir Cumhuriyet Savcısı Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığı
Erdal Demir Elmadağ Cumhuriyet Başsavcısı Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı
Ayhan Önder Zile Cumhuriyet Başsavcısı Söke Cumhuriyet Başsavcılığı
Canan Önder Zile Hakimi Söke Hakimliği
İlhan Acar Ereğli (Zonguldak) Hakimi Yargıtay Tetkik Hakimliği
Rukiye Karakaş Çankırı Hakimi Yargıtay Tetkik Hakimliği
Şuayip Arslan Aksaray Hakimi Yargıtay Tetkik Hakimliği
Şahinder Gündüz Van Hakimi Yargıtay Tetkik Hakimliği

Erdal Denizli Manavgat Cumhuriyet Savcısı Yargıtay Tetkik Hakimliği
Metin Tancı Karamürsel Hakimi Yargıtay Tetkik Hakimliği
İbrahim Ay Mustafakemalpaşa Hakimi Yargıtay Tetkik Hakimliği
Hakan Ceran Çorum Cumhuriyet Savcısı Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı
İsa Esen Ayaş Cumhuriyet Savcısı Yargıtay Tetkik Hakimliği
Salih Baş Tavşanlı Cumhuriyet Savcısı Hınıs Cumhuriyet Başsavcılığı
Serdar Çelikel Batman Hakimi Yargıtay Tetkik Hakimliği
Nalan Can Erzincan Hakimi Seydişehir Hakimliği
Ayhan Altun Çorlu Cumhuriyet Savcısı Yargıtay Tetkik Hakimliği

Mustafa Demircan Yüksekova Cumhuriyet Başsavcısı Zile Cumhuriyet Başsavcılığı
Vedat Bozkurt Marmaris Hakimi Yargıtay Tetkik Hakimliği
Ali Özdemir Alanya Cumhuriyet Savcısı Yüksekova Cumhuriyet Başsavcılığı
Cihan Şahin Gerede Cumhuriyet Savcısı Yargıtay Tetkik Hakimliği
Tuncer Kaya Boyabat Hakimi Yargıtay Tetkik Hakimliği
Ramazan Esen Tavas Cumhuriyet Savcısı Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığı
Ayşegül Arslantaş Kızıltepe Hakimi Gümüşhane Hakimliği

Mehmet Arslantaş Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcısı Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığı
Ömer Faruk Kurşun Beşikdüzü Cumhuriyet Savcısı Yargıtay Tetkik Hakimliği
Şerife Şahin Emet Hakimi Yargıtay Tetkik Hakimliği
Rahime Baş Tavşanlı Hakimi Hınıs Hakimliği
Yasemin Demircan Yüksekova Hakimi Zile Hakimliği
Necati Kayaközü Gemerek Cumhuriyet Savcısı Posof Cumhuriyet Savcılığı
Ahmet Takcı Salihli Cumhuriyet Savcısı Güdül Cumhuriyet Savcılığı.''
 

30 Mart 2011

0
0
0
Yorum Yaz